Balkans Best Fighters и кикбокс првенство Београда у киклајт дисциплини

Tакмичари клуба борилачких спортова 012 су од 15 до 17. Новембра учествовали на још једном престижном кикбокс турниру „Балканс Бест Фигхтерс“ који се по четврти пут одржава у Нишу. Чланови кбс 012 су прошле године бриљирали на овом турниру,а и ове године су остварили веома јаке резултате доневши у свој град још две златне,две сребрне и две бронзане медаље,као и пехар за најбољу млађу јуниорку на турниру који је добила Јована Пударевић,једна од најмлађих такмичарки кбс 012. Да сумирамо резултате турнира на коме је уцествовало преко 500 такмичара из Македоније, Грчке, Бугарске, Босне, Србије….

У ринговним дисциплинама борили су се Алекса Петковић,Маријана Јанковић и Сара Миљковић. У катергорији +70кг наступила је Сара Миљковић,чланица јуниорске кикбокс репрезентације Србије, и наравно јос једном освојила прво место и остала непоразена у својој категорији. У категорији млађих јуниора -60кг борила се Маријана Јанковић,која је на гала вечери имала прилку да се сустетне и укртси рукавице са јуниорском првакињом света из Босне и Х. Изгубили смо судијскомо длуком на поене,али смо дали до знања да моземо равноправно да се носимо и са доста искуснијим противницима. У категорији -63кг у јуниорској конкуренцији наступио је Алекса Петковић који се овог пута окитио бронзаном медаљом. У борбама на татамију,у кик лајт дисциплини борили су се Ивана Здравковић,Софија Ивков и Јована Пударевић. У категорији сениорки до 65кг борила се Ивана Здравковић,Ивана је хранро у борбу ушла са повређеном ногом,али ма залост нијр могла да настави што је и пресудило да противница из Македоније победи. Софија Ивков и Јована Пударевић у јуниорсој конкуренцији до 65кг имале су занимљив жреб који их је спојио у финалу. Софија Ивков је до финала дошла победивши домаћу противницу чистом судијском одлуком 3 0, док је Јована Пударевић имала мало тежи пут до финала. Иако је пријављена за ктегорију до 55кг Јована није имала противнице,па смо прихватили да се боримо у две категорије изнад,сто је велика разилка када је борилацки спорт у питању. Јована је у првој борби победила Македонку , док је у другој борби имала тезак задатака да победи такмичарку са „домаћег терена“ сто је Јована и урадила невероватном борбеносцу. Због две побеђене борбе са доста тежим и старијим противницима,Софија је иницирала и врло радо препустила да Јована заузме прво место на трону.Прво место,златну медаљу и пехар за најбољу млађу јуниорку добила је Јована Пударвић. Морамо да напоменемо да су просле недеље такмичари кбс 012 наступали и на кикбокс првенству Београда у киклајт дисциплини за кадете,јуниоре и сениоре. Седам наших такмичара се борило,а поново морамо да напоменемо успехе Софиј Ивков,Маријане Јовановић и Јоване Пударевић која је и на овом турниру освојила златну медаљу.Веома смо поносни на учинак насих такмичара на престизном кокбокс турниру у Нису као и на лрвенстбу Београда,нимало лаки противници нису имали наси борци али су сви стварно дали свој максимум како на тренингу тало и у борбама и само реци хвале имамо за њих. Рекао је тренер Марковић Никола. Јос увек без икакве финансијске помоци града ови млади борци из Пожаревца остварују запазене резултазе свуда по Србији и Европи,само на залост град Позаревац не види и не зели да се увиди и види о каквом клубском квалитету се ради и борцима који престављају свој град у једном од натезијх и дефинитивно најмасовнијег борилацког спорта у Србији